HaberlerİranOrtadoğu

İslam dünyasındaki komplolara karşı İslam Dünyası Barış Komitesi kuruldu

İslam mezheplerini yakınlaştırma kurumu (Dar’ut Takrib) genel sekreteri Ayetullah Muhsini Eraki, İslam dünyasında buhranlara ve komplolara karşı konulması ve öte yandan çeşitli mezheplerin ve grupların yakınlaştırılması amacıyla İslam Dünyası Barış Komitesi’nin kurulduğunu bildirdi.

Ayetullah Eraki, Ortadoğu bölgesinin çok hassas bir süreçten geçtiğini belirterek, İslam dünyasının en önemli meselesinin de, mezhepler arasında savaş tehlikesi olduğunu belirterek, bunun senaryosunun uluslar arası Siyonizm ve dünya emperyalizmi tarafından hazırlandığını belirtti.

İslami Vahdet’in gerçekleşmesi için İslam dünyasının dini ve siyasi liderlerinin davet edildiğini belirten Ayetullah Eraki, İslam Dünyası Barış Komitesi’nin kurulmasıyla ilgili teklifin 26. Uluslar arası İslami Vahdet Konferansı’nda kabul edildiğini belirterek, gerekli hazırlıkların yapıldığını ve sözkonusu komitenin ilk toplantısının önümüzdeki günlerde yapılacağını söyledi.

Ayetullah Eraki, sözkonusu toplantıya, Türkiye, Irak, Endonezya, Malezya, Mısır, Lübnan, Tunus gibi ülkelerden Şii ve Sünni müslüman liderlerin ve siyasi şahsiyetlerin davet edildiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Haziran 2021 (30) içerik yüklenmiştir.