DünyaHaberlerİranOrtadoğu

İslam düşmanlarının İran’da kadife devrim hayali

Irak’ta yayınlanan El-Beyne El-Cedide gazetesi, başta Amerika, korsan İsrail, İngiltere ve Fransa olmak üzere İran düşmanlarının son seçimlerin ardından kadife devrim için düğmeye bastıklarını ifşa etti.

İran’da cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra çıkan olayları değerlendiren Irak’ın El-Beyne El-Cedide gazetesi, siyonist lobilerin Amerika ve İngiltere’nin desteği ile seçim sonuçları açıklandıktan sonra İran’ın içişlerine müdahale etmeye başladıklarını, reformcuların peşinde olduğu sözde kadife devrimin gerçekte kargaşa ve yıkımı hedeflediğini ve esas amacının İslami yapıyı yok etmek olduğunu vurguladı.

İngiltere ve Fransa büyükelçilikleri ve Amerika’nın İran’daki son olaylara karıştıklarını hatırlatan gazete, İran düşmanlarının İran milletinin en büyük katılımını kendilerinin lehine çevirmeye ve böylece İran’da bir darbe gerçekleştirmeye çalıştıklarını kaydetti.

Gazete, Avrupa birliğinin İran’ın içişlerine karşı tutumunun illegal ve şaşırtıcı olduğunu belirterek batının bununla da yetinmediğini ve hatta El-Arabiye TV kanalı gibi bazı Arap medya organlarını da İran aleyhinde harekete geçirdiklerini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (39) içerik yüklenmiştir.