HaberlerİranOrtadoğu

İslam düşmanlarının komploları etkisiz kaldı

Tahran Cuma Namazı Hatibi, İslam Devrmi Lideri’nin Cumhurbaşkanı’nın “Tenfiz” töreninde “Cumhuriyet” ve “İslamiyet” meseleleri olmak üzere çok önemli meselelere değindiğini söyleyerek, İran halkı düşmanın komplolarını etkisiz hale getirdiğini ifade etti.

Bu haftanın Tahran Cuma namazı Ayetullah İmami Kaşani’nin İmamlığında kılındı. Hutbelerin başında Hazreti Veli’yi Asr İmam Mehdi(a.s)’in doğum gününü kutlayan Uzmanlar Meclisi üyesi Ayetullah İmami Kaşani, 10. Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad’ın “Tenfiz” törenine işaret ederken, İslam Devrmi Lideri’nin Cumhurbaşkanı’nın “Tenfiz” töreninde “Cumhuriyet” ve “İslamiyet” meseleleri olmak üzere çok önemli meselelere değindiğini söyledi.

Tahran Cuma Namazı Hatibi, İmam Humeyni(r.a) tarafından kurulan ve halkın oylarına sunulan İslami Cumhuriyetinin cevherinde ”İslam” yattığını ifade ederek, İran İslam Cumhuriyeti’nin Anayasası İslam’ın temeli ve ruhu üzerinde kurulu olduğunu belirtti.

Hutbeleri devamında Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad’ın “yemin törenine” de işaret eden Uzmanlar Meclisi üyesi Ayetullah İmami Kaşani, “Yemin etmek büyük bir meseledir. Bulunduğumuz bu hassas dönemde Cumhurbaşkanı, halka hizmet verebilecek ve bu yönde tüm gücünü kullanacak bir devlet kurmalı”dedi.

Meydana gelen bazı olaylardan düşman suistimal niteliği taşıyan bir takım eylemlerde bulunduğunu hatırlatan Ayetullah İmami Kaşani, İran halkı düşmanlarını iyi tanıdığından onların komplolarını etkisiz hale getirdiğinin altını çizdi.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (51) içerik yüklenmiştir.