Haberlerİmam Ali Hamaneyİmam HumeyniİranÖrnek ŞahsiyetlerOrtadoğu

İslam düşmanlarının yenilgileri İmam’ın ihya hareketinin sonucudur

İran İslam inkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei, İslam’ın ihya edilmesi ve İran’ın izzet ve yücelmesi adlı iki bayrağın dalgalanmasını, İmam Humeyni’ni tarihi hareketinin iki boyutu olduğunu belirtti.

Ayetullah Hamenei bugün İslam cumhuriyeti nizamının kurucusu İmam Humeyni’nin (ra) vefatının 20. yıldönümünde İmam’ın türbesinde düzenlenen törende yaptığı konuşmada ayrıca müslümanların dünyada hüviyet ve asaletini kazanmasını da İmam tarafından dalgalanan bayrağın diğer değerli sonuçlarından olduğunu belirtti.

İslam inkılabı rehberi müslüman milletlerin İslam nizamı ve hükümeti kurma çabaları, İslam dünyası aydınlarının moral ve umut kazanmaları, batı dünyasının müslümanlara karşı daha yumuşak edebiyat kullanmasının İslam dünyasındaki uyanış ve direnişin bereketlerinden olduğunu ifade etti.

Ayetullah Hamenei, Filistin halkının ardı ardına gerçekleştirdikleri intifada ve Siyonist rejimin aldığı ağır yenilgilere değinerek, Kudüs’ün işgalcisi rejimin, Lübnan’dan geri çekilmesi ardından 33 günlük Lübnan ve 22 günlük Gazze savaşlarında aldığı yenilgilere işaretle tüm bunların İmam Humeyni’nin İslam bayrağını ihya etmesinin bereketlerinden olduğunu söyledi.

İslam inkılabı rehberi Ayetullah Hamenei batı dünyasının müslümanlara karşı konuşma tarzları ve edebiyatının değiştiğinin yanı sıra yeni Amerikan hükümetinin kendisinden yeni bir tablo çizmeye çalışmasına işaretle, değişimin ve yeni çehrenin sadece konuşmak ve slogan atmakla gerçekleşemeyeceği, Amerika’nın daha önceleri defalarca İran halkı ve bölge milletlerin ayaklar altına aldığı haklarını iade etmesi ve hatalarını telafi etmesine bağlı olduğunu ifade etti.

Ayetullah Seyyit Ali Hamenei Amerika’nın İran’ın barışçı nükleer faaliyetleri konusundaki tutumu hakkında da yaptığı açıklamada; Amerika’nın İran’ın en doğal hakkı olan barışçı nükleer teknolojiden yararlanma konusunda yalan söyleyerek ve gerçekleri yansıtmayarak İran halkını nükleer bomba üretmekle suçladığını, fakat İran halkı ve yetkililerinin defalarca yaptıkları açıklamalarda nükleer silahların İran doktrininde asla yer almadığını ve İslam açısından da nükleer bombanın haram olduğunu açıkladı.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Mayıs 2021 (15) içerik yüklenmiştir.