HaberlerİranOrtadoğu

İslam ile mücadeleye kesinlikle tahammül edilemez

Aşura günü meydana gelen olaylara işaret eden Ayetullah Cenneti, yasalara ve Rehber’in görüşlerine karşı gelmek istemeyen İran halkı sakinliğini koruduğunu ifade ederek, “Düzen, İslam ile mücadeleyi kesinlikle tahammül edemez”dedi.

Bu haftanın Tahran Cuma namazı Anayasa Koruyucular Konseyi Sekreteri Ayetullah Ahmed Cenneti’nin imamlığında kılındı.

Hutbesinde, son olaylarda düzenin temeli hedef alındığına dair Rehber’in beyanatlarına atıfta bulunan Ayetullah Cenneti, kışkırtmak yaratanların asıl amacı düzenden intikam almak ve onu kökten sarsmak olduğunu belirterek, düşmanlar amaçlarına ulaşamadıklarını ifade etti.

Tahran Cuma Namazı Hatibi, düşmanın amacı kutsal İran İslam Cumhuriyeti’nin düzenini ortadan kaldırmak olduğunu söylemekle, atılan en son sloganlar ise bunun göstergesi olduğunun altını çizdi.

Ayetullah Cenneti, “Düzen zafiyete uğradığını düşünen düşmanlar bazıları sokaklarda toplayarak matem günü olan Aşura’ya hakaret ettiler”dedi.

Tahran Cuma Namazı Hatibi, meydana gelen son olayların niteliği artık hiçbir şüphe bırakmadan aydınlandığını belirtti.

Aşura günüde İmam Hüseyin(a.s)’a yönelik yapılan hakaretten İran halkının Çarşamba gününde gerçekleştirdiği büyük yürüyüşe temas eden Anayasa Koruyucular Konseyi Sekreteri, söz konusu yürüyüşe 3 milyondan fazla kişi katıldığının bilgisini verdi.

Hutbesinin diğer bölümünde bazı siyasi liderlere hitaben konuşan Ayetullah Cenneti, milyonların yürüyüşüne işaretle, “İran halkı kibar ve yasalara uyan bir halktır. Bundan başka olsaydı kesinlikle sizi yaşatmazdı”şeklinde konuştu.

Ayetullah Cenneti, yasalara ve Rehber’in görüşlerine karşı gelmek istemeyen İran halkı sakinliğini koruduğunu ifade ederek, “Düzen, İslam ile mücadeleyi kesinlikle tahammül edemez”dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (42) içerik yüklenmiştir.