AvrupaHaberler

İslam, İmam Humeyni sayesinde gündeme gelmiştir

Mesud Şecere, Londra’da İslam İnkılâbının 30. zafer yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen törende yaptığı konuşmada, “Bugün dünyada Müslümanlara, zulme karşı mücadele verenler gözüyle bakılmaktadır” dedi.

İslam İnkılâbının 30. zafer yıldönümü münasebetiyle dün Londra’daki İngiliz İslami Merkezinde bir kutlama merasimi düzenlendi.

İngiltere’deki İslami İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Mesud Şecere bu merasimde yaptığı konuşmasında, “İslam İnkılâbının bu zaferinden önce İran’da İslami bir hâkimiyetin ortaya çıkıp, İslam dinini İran’da iktidarın temeli olarak yerleştirebileceğine kimse inanmıyordu. Fakat, İmam Humeyni’nin(ks) başlattığı hareket ve kendisinin dirayetli liderliği ve bu arada İran halkının da, zulüm ve Tağut’a karşı verdiği mücadele, o yanlış düşünceyi çürüttü ve yüce Allah’a tevekkül ve direniş sayesinde bütün kudretlerin dize geldiğini ispatladı” diye vurguladı.

Günümüzde İslam dünyası ve Müslümanların İmam Humeyni(ks) ve onun hareketi sayesinde dünya gündeminde olduğunun da altını çizen Şecere ayrıca, “İstikbar güçleri medyalarının geniş anti propagandalarına rağmen İran İslam Cumhuriyeti bugün, tam bir iktidarla dimdik ayakta ve bağımsızlık, süper güçlere bağımlı olmaktan kaçınılması ve zulme baş eğilmemesi gerektiğine dair mesajını dünya halklarına iletmektedir” diye ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (42) içerik yüklenmiştir.