HaberlerİranOrtadoğu

İslam İnkîlabı, Batı’nın tekelini kırdı

İran milli güvenlik konseyi sekreteri Celili İran’ın çeşitli alanlardaki ilerlemesinin İslam inkılabının dinamik düşüncesinden kaynaklandığını açıkladı.

Filistin İslami Cihad hareketi genel sekreteri Ramazan Abdullah ile görüşen Celili, İran’da İslam inkılabının zafere ulaşması batının bilim, düşünce ve hükümet alanlarındaki tekelini kırdığını, İran İslam cumhuriyeti tüm baskılara, düşmanlıklara ve fitnelere karşın her geçen gün daha da ilerlediğini vurguladı.

Milli güvenlik konseyi sekreteri Celili, İslam cumhuriyeti nizamına karşı baskı ve komploların hacminin hayale bile sığmadığını belirterek bölgesel ve küresel gelişmeler ve özellikle direniş cephesinin ard arda elde ettiği zaferlerin ve düşmanların hezimete uğramalarının artık milletlerin yenilgi döneminin sona erdiğini ve zafer dönemine geçildiğini ispat ettiğini vurguladı.

Görüşmede Ramazan Abdullah da İslam inkılabının zafer yıl dönümünü kutlayarak bu inkılabın 31 yılın ardından hala büyük bir coşku ile yoluna devam ettiğini ve İran’ın, İslam dünyasının gönlünü ısıtan bir üs haline geldiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.