DünyaHaberlerİranOrtadoğu

İslam İnkîlabı düşmanlarına sert uyarı

İran Devrim Muhafızları komutan vekili tuğgeneral Seyyid Muhammed Hicazi, İran İslam inkılabı düşmanlarının İran’a yönelik muhtemel saldırılarının olması halinde İran’ın cevabının çok sert olacağını ve düşmanı saldırdığına pişman edeceklerini söyledi.

Şehitleri anma münasebetiyle düzenlenen bir merasimde konuşan Tuğgeneral Hicazi, Hz. Hüseyin (S)’in zulüm karşısında direnişin bayraktarlığını yaptığını ve zulüm karşısında teslim olmayarak, adalet ve hakkın yerini bulması için büyük bir direniş örneğini gösterdiğini belirtti.

İran İslam İnkılabı’nın barış, adalet, hürriyet, insani değerler yanlısı olduğunu ve aynı zamanda İslam ümmeti ile sömürgeci ülkelerin siyasetleri sonucu zayıf bırakılmış ve hakları ellerinden alınmış mustazaf milletlerin en büyük hamisi olduğunu söyledi.

İran İslam İnkılabı’nın dünyada barış ve huzurdan yana olduğunu kaydeden Hicazi, hiçbir ülkenin İran’ın içişlerine karışmasına izin vermediklerini ve vermeyeceklerini kaydederek aynı şekilde diğer ülkelerin içişlerine karışılması yanlısı da olmadıklarının altını çizdi.

Tuğgeneral Hicazi, başta Fars Körfezi olmak üzere bölgede bulunan dış güçlerin askeri varlıklarının bulundukları her yerde güvensizlik ve huzursuzluğa neden olduklarını belirterek, bölge sorunlarının bölge ülkelerinin işbirliğiyle çözümlenmesi gerektiğini söyledi.

General Hicazi, düşmanları da uyararak, İran’a yönelik muhtemel bir saldırı durumunda, İran’ın düşmanı pişman edeceğini ve yok edeceğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.