HaberlerİranOrtadoğu

İslam İnkîlabı en büyük ilahi güç haline gelmiştir

İran savunma bakanı General Ahmed Vahidi, İran’ın, savunma ve askeri gücü ve başarıları, düşmanların stratejilerini yenilgiye mahkum eder diye konuştu.

İran savunma bakanı General Ahmed Vahidi Tahran’da kılınan Cuma namazı hutbesi öncesi yaptığı açıklamasında, İran’ın savunma sanayisi, bu gün, düşmanların iradeleri karşısında başarısı kurumsallaşmıştır. Düşmanlar bütün güçleriyle ve bütün boyutlarıyla, İran’ı, küçük görmeye çalışıyorlar.Fakat , bütün bu çabalarına rağmen, yaptıkları stratejiler, ortaya koydukları siyasetler, uygulamak istedikleri ambargolara rağmen, İran islam cumhuriyeti, sürekli gelişiyor ve sürekli kalkınıyor diye konuştu.

İran savunma bakanı General Ahmed Vahidi açıklamasında, İslam cumhuriyetinin bereketi, rahmetli İmam’ın liderliği, Rehber Seyyid Ali Hamaney’in baş komutanlığı ile İran’ın savunma sanayisi, düşmanlara karşı koyabilecek, iç ihtiyaçları karşılayabilecek konuma gelmiştir dedi.

İran halkı ve islam inkılabını zayıf görmek isteyenler, bu gün islam inkılabının açılımları ve kazanımlarına şahid olmaktalar diyen İran savunma bakanı General Ahmed Vahidi, rahmetli İmam Humeyni’nin tavsiyeleri, islam inkılabını güçlü duruma getirmiştir dedi. Ve; “bu gün Rehber Seyyid Ali Hamaney’in dirayetli tedbirleri ile İslam cumhuriyeti nizamı en büyük ilahi güç haline gelmiştir” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Mart 2023 (3) içerik yüklenmiştir.