HaberlerİranOrtadoğu

İslam İnkîlabı için ne kadar şükretsek azdır

Bugünkü Tahran Cuma namazı Anayasa Koruyucular Konseyi Sekreteri Ayetullah Cenneti’nin İmsamlığında kılındı.

İslam İnkılabı yıldönümü olan Fecr günleri Allah’ın İran milletine verdiği bir hediye olduğunu ifade eden Ayetullah Ahmed Cenneti, “Fecr günleri dolayısıyla şükür etmek ve sadaka vermek lazım”dedi.

Ayetullah Cenneti, Ulemaların perğamberlerin varisleri olduğunu ifade etmekle, İmam Humeyni(r.a)’in zulme karşı mücadele eden, mustazafların yanında olan ve düşmana karşı mahrumların elini tutan bir şahsiyet olduğunu söyleyerek,”Dünyadak hiç kimse İslamın bu kadar yaşatılabileceğini tahmin edemezdi”dedi.

Ayetullah Cenneti, “İmam Humeyni(r.a) İslamı yeniden yaşattı. Peyğamberin, İmam Hasan ve Hüseyn’in, zulume karşı olanın, ilimin ve alimlerin, mustazafların ve emperyaliste karşı olanların İslamını ve kanununu yaşattı”dedi.

Tahran Cuma namazı, “İslam zilleti müslüman için haram etmiştir, bundan dolayı müslüman insan zilleti kabul etmemeli”şeklinde konuştu.

Hutbesinin diğer bölümüne Aşura günü olaylarına işaret eden Anayasa Koruyucular Konseyi Sekreteri, yetkililerden halka daha iyi hizmet vermelerini iseyerek, Aşura gününde kışkırtma yapan sabotajcılara ciddi olarak karşılık verilmesini istedi.

Konuşmasının sonunda Haiti depremine temas eden Ayetullah Cenneti, ABD’nin, çeşitli bahanelerle milletlerin kanını akıtmak istediğinden Haiti’ye asker gönderdiğini, ilaç yerinde oraya silah götürdüğünü, İran’ın bu ülkeyle olan düşmanlığı da bundan dolayı olduğunu kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2021 (27) içerik yüklenmiştir.