HaberlerİranOrtadoğu

İslam İnkîlabı ile gerçek uyanış gerçekleşmiştir

İran İslami şura meclis başkanı Ali Laricani, İslam inkılabının cihat ve şehadet kültürünü ihya ederek, İslam ümmetinde gerçek uyanışa sebep olduğunu belirtti.

Ali Laricani bugün meclis toplantısında cihat ve şahadetin doğru algılanması ile, insanlar ve toplumların ilerleme yolunda bulunacaklarına değinerek, Hz. Ali’nin (as) cihad’ı, Allah’ın güvenilir kalkanı olarak tanıttığını belirtti.

Laricani, cihat yolunda ikrahın, milletleri zillete boyun eğmeye sürüklediğine işaretle; 60 yıldan beri 1,5 milyar Müslüman’ın Siyonist rejime karşı inisiyatifi kaybettiyse, sebebini cihat ve şehadet konularının unutulmasında aramak gerektiğini belirtti.

İran meclis başkanı ayrıca, müstekbirlerin terörizm kelimesinin anlamını saptırarak halka cihatla eş anlamlı olduğunu telkin etmeye çalıştıysa da terörizmin kutsal hedeften yoksun kin ve düşmanlığa dayalı kör bir hareket olduğunu; cihadın ise kutsal bir hedef taşıdığını, bu kutsal hedef uğruna hayatın feda edilebileceği, kin ve nefret tanımayan bir hareket olduğunu ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2022 (27) içerik yüklenmiştir.