AsyaHaberlerİranOrtadoğu

İslam İnkîlabı ile iman güneşi doğmuştur

İran İslam Cumhuriyeti’nin Çin elçisi İran İslam İnkılabının zafer yıl dönümü olan “Şafakta On Gün”ün karanlık çağın sonu ve iman güneşinin doğuşu olduğunu belirtti.

İran’ın Çin elçisi Cevad Mansuri İslam inkılabının zafer yıl dönümü münasebetiyle yaptığı açıklamada günümüzdeki durumun 30 yıl öncesiyle kıyaslanmasının İslam’ın gücü ve değerlerinin milletlerin ilgisini çekip giderek daha fazla kendini gösterdiğini belirttiğini söyledi.

İran’ın Çin elçisi İslam’ın gücünün ortaya çıkması ve İran İslam Cumhuriyeti nin kurucusu rahmetli imam Humeyni rehberliğindeki İslami vahdet ve dayanışmanın sosyal ve siyasi meseleler süreciyle çeşitli ekollerdeki bakış açılarını derinden etkilediğini söyledi.

Mansuri İslam İnkılabı’nın zafer yıl dönümü kutlanırken siyasi, kültürel ve ekonomik coğrafyanın İslam İnkılabının hedeflerinden etkilendiğini söyledi.

Mansuri bu yıl İslam İnkılabı yıl dönümünün Çin’de de özel etkinliklerle kutlanacağını, Pekin’deki İmam Humeyni (ra) okulunda inkılab zilinin çalındığı, İranlı öğrencilerce çeşitli kültür ve sanat programları gerçekleşmesi ve “Çinli gazetelerin gözüyle İran” başlıklı bir toplantının düzenlenmesi gibi programların yapılacağını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Mayıs 2021 (15) içerik yüklenmiştir.