Haberlerİmam HumeyniİranOrtadoğuSuriye

İslam İnkılabı İran’ı tağutlardan kurtarmıştır

İran’ın Suriye elçisi islam inkılabının en önemli getirisini İran’ı şah ve Amerika tağutundan kurtarmak olarak niteledi.

İran’ın Suriye elçisi Seyyid Ahmed Musevi, dün Şam’daki İran İslam Cumhuriyeti kültür ataşeliğinde İran islam cumhuriyetinin kurucusu rahmetli imam Humeyni’nin vefatının 22. yıl dönümü merasiminde yaptığı konuşmasında İmam Humeyni(ra) inkılabının halk arasında vahdet oluşturup ülkeyi sanayi, tarım, tıp ve teknoloji alanlarında kalkındırdığını söyledi.

Musevi İslam inkılabı ilkelerinin ilahi lütuf sayesinde gerçekleştiği islam inkılabının güçlü bir şekilde dünya emperyalizmi karşısında direndiğine değinerek rahmetli imam humeyni’nin fakih, arif,basiret, fazilet ve takva sahibi kişiliğe sahip mütevazi yaşama taraftarı bir şahsiyet olup bu özelliklerle düşmanlara galip geldiğini söyledi.

Cumhurbaşkanının Filistin işleri danışmanı konuşmasının başka bölümünde Amerika başkanının İran hususundaki sözleri ile ilgili olarak Obama’nın barış yanlısı olmayıp zor dili kullandığını eski başkanların da uyguladığı gibi yaptığını ispatladığını söyledi. İran’ın Suriye elçisi Amerika yetkililerinin sırf kendi çıkarlarını düşünmeyip milletlerin özgürlüğüne saygı göstermeleri gerektiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (2) içerik yüklenmiştir.