HaberlerİranOrtadoğu

İslam İnkîlabı, İslâmi Davet’in devamıdır

İslami İran cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, düşmanlar karşısında İran halkının peş peşe aldığı zaferler, yenilmezlik inancının arkasındaki gücün, velayet-i fakihe bağlılık olduğunu söyledi.

İslami İran cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, İran İslam cumhuriyeti silahlı kuvvetlerindeki din adamları sempozyumunda yaptığı konuşmasında, düşmanlar, İran halkının velayet-i fakihe olan bağlılığından korkuya kapılmaktadır dedi.

İran İslam inkılabının zaferiyle birlikte, ilahi peygamberlerin davet yolunun sürdüğünü belirten cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, “İran İslam inkılabı, kemale doğru hareket için bir fırsattır. Hedef ve hedefe ulaşmak için hiçbir sapma meydana gelmemiştir” dedi.

Dünyanın içinde bulunduğu yeni dönemde, liberal demokrasi düşüncesinin ciddi bir sarsıntı yaşadığını ve çözülmeye doğru gittiğini hatırlatan cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, “İran’daki uygulanan nizam batılı mektebler ve batılı düşüncelerden daha fazla kabul görmektedir. Bu yönüyle örnek oluşturmaktadır. Düşmanlarda bu durumdan oldukça rahatsız olmaktadırlar” dedi.

Amerikan halkının büyük bir bölümünün, dünyanın ve ülkelerinin içinde bulunduğu durumdan rahatsız olduğunu ve, İran İslam cumhuriyeti yetkililerinin uluslar arası toplumlarda yapmış oldukları tavsiye ve tekliflere işaretle , BM’de görüştüğümüz bir çok heyet, İran İslam cumhuriyeti yetkililerinin tutumlarını kabul etmekte ve desteklemektedir. İran İslam cumhuriyeti yetkililerinin adaletin uygulanması yönündeki vurgularının zaruret olduğunu belirtmektedirler. İran halkı, dünya sisteminin adalete dayalı bir şekilde değişmesini istemektedir diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Mart 2024 (14) içerik yüklenmiştir.