AsyaHaberler

İslam İnkîlabı, İslami direniş ruhunun tecellisidir

Ürdün’ün eski Kültür Bakanı Mahmut Semere, İran İslam İnkılabının getirilerine vurgu yaparak İmam Humeyni – s – önderliğinde gerçekleşen bu inkılabın gerçekte İslami direniş ruhunun tecellisi olduğunu vurguladı.

Ürdün’ün eski Kültür Bakanı Mahmut Semere, İslam inkılabının gerçekleştiği 70’li yıllarda İslam dünyasının kötü durumda olduğunu ve müslümanların küresel sorunlara karşı belli bir stratejilerinin bulunmadığını kaydetti.

Ürdünlü diplomat Semere, o sırada İslam İnkılabının İmam Humeyni – s – önderliğinde zafere ulaşarak İslami direnişe yeni bir ruh kazandırdığını, İslam dünyasının bu inkılabı örnek alması gerektiğini, çünkü bu inkılabın gerçekte İslami direniş ruhunun tecellisi olduğunu, nitekim Filistin, Lübnan ve hatta Afganistan’da sergilenen İslami direnişin bu ilahi inkılabın getirilerinden olduğunu vurguladı.

Semere, başında Amerika ve korsan İsrail’in bulunduğu küresel istikbarın sürekli İslami uyanıştan paniklediğini, akıllı ve bilinçli İslami liderlerin İslam ümmetini bilinçlendirmek ve uyandırmakta etkili olup düşman komplolarını etkisiz hale getirebileceğinin altını çizdi.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (42) içerik yüklenmiştir.