İslami Davet

İslam İnkılabı muhafızlar ordusunun bildirisinde Miyanmarlı müslümanların katliamının kınanması

8 Eylül 2017 13:21

İran islam inkılabı muhafızlar ordusunun bildirisinde Miyanmar müslümanlarına karşı işlediği cinayetleri kınanırken Rohingyalı müslümanların mazlumiyet feryadının dünya toplumuna duyurulmasının islam ümmeti ve uluslararası etkili kurumlarının risaleti sayıldığı vurgulandı.

Söz konusu bildiride şunlar kaydedildi: ‘Miyanmar Budistler ve ordusuna bağlı aşırılık yanlısı grupların cinayetleri islam karşıtlığı organizeli komploların hayata geçtiği manasında olup bunun durmaması halinde insanlık tarihinin yeni bir soykırım sayfasının açılmasına neden olacaktır’.

Bu bildiride ayrıca şunlar ifade edildi: ‘dünya toplumunun Rohingyalı müslümanların soykırıma maruz kalmalarına zayıf tepkileri uluslararası insan hakları kuruluşlarının ölümcül sessizliğ ve bu gibi korkunç cinayetlere karşı ciddi girişimleri hayata geçirebilecek güçlü cephenin var olmayışı insanlığın en büyük krizlerden biri sayılır’.

İran İslam inkılabı muhafızlar ordusu İranın inkılapçı ve müslüman halkından oluşan çeşitli kesimler ve diğer müslüman milletlerden Miyanmar müslümanların öldürülmelerine karşı pratik girişimlere başvurmalarına devet etti.

İslam İnkılabı muhafızlar ordusunun bildirisinde Miyanmarlı müslümanların katliamının kınanması Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık