HaberlerİranLübnanOrtadoğu

İslam İnkîlabı, Rehber’in dirayetiyle daha da güçlenmiştir

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Nasrullah, düşmanların İran’da düzeni çökertme gayesiyle destekledikleri kargaşa olaylarına değinerek “İran, İmam Hamenei’nin dirayeti sayesinde krizden daha güçlü olarak çıktı” dedi.

Dün akşam, 33 gün savaşının 3. zafer yıl dönümü münasebetiyle Beyrut civarında video konferans aracılığıyla konuşan Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, konuşmasının bir bölümünde düşmanların İslami İran’a yönelik tehditlerini de değerlendirdi.

Nasrullah konuyla ilgili olarak, düşmanların İslami İran’ı sürekli tehdit ederek bu ülkeyi teslimiyete zorlayabilecekleri zannına kapıldıklarına değinerek “Hatta son haftalarda kimileri İran’da düzenin çökme aşamasına geldiği ihtimali üzerinde durdular. Ama tabi bu onlar için sadece bir serap ve kuruntudan öte bir şey değildi” diye konuştu.

Seyyid Hasan Nasrullah daha sonra “İslami İran nizamı, hükümeti, halkı ve elit grubu ve özellikle de İmam Hamenei “damme Zillihu” gibi cesur, rahim, müdür, müdebbir ve tarihi bir kişiliğe sahip olan lideri sayesinde, son 30 yılda da olduğu gibi bugünde bu kargaşa ve kriz ortamından daha güçlü bir şekilde çıkabilmiştir. Hem bu gücü gün be gün artmaktadır” ifadesini kullandı.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.