DünyaHaberlerİranOrtadoğu

İslam İnkîlabımız 30 yaşında…

İran İslam Cumhuriyeti semaları bugün zaferin 30. yıldönümünü kutlamak için yollara dökülen milyonlarca İranlının “Allahuekber!” nidalarıyla inliyor.

Dr.Ahmedinejad, Tahran-Azadi Meydanı’nda konuştu.

Müslüman İran halkı, İmam Humeyni’nin tüm islam alemine armağanı olan İslam İnkılabının 30. yılını kutlamak için büyük-küçük demeden bütün şehirlerde yollara-sokaklara dökülerek Yüce Rahman’a hamdederken katil İsrail’le ona maşalık eden ABD ve yerli uşaklarını da kınayıp mazlum Gazze Müslümanlarına tam destek verdi.

Ecnebi medya, zaferin 30. yıldönümü etkinliklerini dünyaya yansıtmamaya veya en azından gerçekleri gizleyerek milyonluk kitleleri çok daha az rakamlarla ifade etme gibi ucuz yöntemlere başvurmaya çalıştıysa da bütün şehirlerde başlayan ve tekbir nidalarıyla semaları çınlatan milyonluk yürüyüşler, İslam İnkılabı’nın artık tamamen oturduğu ve her zamankinden daha güçlü ve dimdik ayakta durarak dünya mazlumlarının sevgilisine dönüştüğü gerçeğini gözler önüne sermiş oldu.

Cumhurbaşkanı Dr Ahmedinejad ‘dan yargı ve yasama üyelerine varıncaya kadar üst düzey yöneticiler de halkın arasına katılarak tekbir nidaları arasında yürüdüler.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (34) içerik yüklenmiştir.