HaberlerİranOrtadoğu

İslam İnkîlabına karşı düşmanın komploları

Bugünkü Tahran Cuma namazı Ayetullah Ahmet Hatemi’nin İmamlığında kılındı.

Ayetullah Hatemi, hutbesinin başında Şabaniye bayramlarına(Şaban ayı) ve gelecek mübarek Ramazan ayına işaretle, yargılamada, seçmekte, atamakta ve imkanları adil bir şekilde paylaşmakta insan her zaman Allahü Teala’yı göz önünde bulundurması gerektiğini söyledi.

Topolev uçağı kazasında hayatlarını kaybedenlerin ailelerine başsağlılığı dileyen Ayetullah Ahmed Hatemi, konuşmasının devamında Cuma namazı konumuna değinerek Ayetullah Telegani’nin İmamlığında kılınan ilk Cuma namazdan otuz yıl geçtiğini hatırlatarak, Cuma namazı kürsüsü ilk baştan itibaren düşman komplolarını açığa çıkarmak ve İslami düzene hizmet vermek yeri olduğunu ifade etti.

Tahran Cuma Namazı Hatibi, İslami düzene düşman bir kaç noktadan hedef alamak istediğini, ilk hedefi ise fitne yaratmak ve Velayet-i Fakih’e darbe indirmek olduğunu hatırlatarak,Velayet-i Fakih halkın canı ve yüreğiyle içiçe girdiğini ayrıca, İran halkı İslami Cumhuriyete ve Anayasaya oy vermeden önce Velayet-i Fakihi tanıdığını, kanlarının son damlasına kadar onu koruduğunu ve böylece İmam Humeyni(r.a)’ye karşı duyduğu aşkı bu şekilde ona sunduğunu belirtti.

Düşmanın ikinci hedefi emperyalistle mücadele etmek kültürüne darbe vurmak olduğunu hutbeleri devamında söyleyen Tahran Cuma Namazı Hatibi Ayetullah Seyyid Ahmed Hatemi, bu kültürün, İran halkının kültüründe Lailaheillellah kültürü olduğunun altını çizdi.

Ayetullah Hatemi, düşman tarafından hedef alınan diğer konu ise hakın vahdeti ve ulusal güvenliği olduğunu kaydetti.

Hutbelerin diğer bölümünde eski Kültürel Varlıkları Kurumu Başkanı İsfendiyar Rehim Meşai’nin Ahmedinejad tarafından Cumhurbaşkanı birinci yardımcılığına atanmasıyla ilgili değerlendirme yapan Ayetullah Hatemi, bu atamaya yönelik eleştirileri kabul etmeyen Cumhurbaşkanı Ahmedinejad’ın bu davranışından üzüntülerini dile getirerek, “Onuncu devlet İslami Devrim Lideri’nin tenfiziyle meşrulaşacaktır”dedi.

Tahran Cuma Namazı Hatibi, Cumhurbaşkanı Ahmedinejad’a şöyle dedi; “Keşke dostların eleştirilerini kabul edip İslami Devrim Lideri’nin bu konuya karışmak gibi durumu meydana gelmeseydi. Meşai’nin Cumhurbaşkanı birinci yardımcılığı görevine atanmasına Ayetullah Hamanei onay vermediğine göre, en kısa zamanda görüşünüzü ilan etmeniz ve bu karara uymanız şarttır. Çünkü İslami düzendeki tüm meşruiyet Velayet-i Fakihle gerçekleşmektedir”.

Ayetullah Hatemi, “Ben Cumhurbaşlanı’nın çok iyi niyetli olduğunu biliyorum ve umarım İslam Devrimi Lideri’nin buyruklarını en kısa zamanda yerine getirir”şeklinde ifadeler kullandı.

Ayetullah Hatemi, düzene yönelik düşmanın en son komplosu da halkın güvenini sasrmak olduğunu açıkladı.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Mayıs 2021 (15) içerik yüklenmiştir.