HaberlerİranOrtadoğu

İslam İnkılabı’nın 22 Behmen yürüyüşündeki hamaseti, Batı medyasında yankı buldu

İran’ın genelinde düzenlenen Yevmullah 22 Behmen zafer yürüyüşü, dünya basının gündemine oturacak kadar görkemli ve coşkulu düzenlendi.

İslami İran’da 22 Behmen zafer yürüyüşü, Fox News, Assoticeted Pres ve ABC News gibi Amerikan medyası tarafından yayınlanarak, halkın İslami İran’ın sokaklar ve meydanlara bugün akın ederek, görkemli şekilde 22 Behmen zafer yürüyüşünün düzenlendiği itiraf edildi.

Associted Pres muhabiri, İran’daki son kargaşalara rağmen Tahran’da Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin konuşma yaptığı Azadi Meydanında yüz binlerce kişinin toplandığını bildirirken, CNN televizyonu da 22 Behmen yürüyüşünden bazı görüntüleri yayınlayarak, İran Cumhurbaşkanı’nın bu yürüyüşün ebadının ülkedeki milli birlik ve beraberliği gösterdiğini ve ABD’nin planlarını etkisizleştirdiğini söylediğini duyurdu.

CNN ayrıca İran halkının İslam İnkılabı’nın zaferinin 39. yıldönümünde de “kahrolsun ABD” ve “kahrolsun İsrail” sloganı attıklarını bildirdi.

Alman DPA haber ajansı, da İran halkının bugün İslam İnkılabı’nın 39. zafer yıldönümü dolaysıyla düzenlenen kutlamalara katıldığını, Tahran’da ve diğer kentlerde milyonların yürüyüş düzenlediğini kaydetti.

Rusya el-Yevm televizyon kanalı ve Sputnik haber ajansı da, İslam İnkılabı’nın 39. zafer yıldönümü yürüyüşüne halk katılımını yoğun olarak niteleyerek, 2 bin menzilli Kadir adlı balistik füze maketinin de yürüyüş sırasında teşhir edildiğini aktardı.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.