HaberlerİranOrtadoğu

İslam İnkîlabı’nın 31.Zafer Yıldönümü Bildirgesi

İnkılabçı ve mümin İran milleti inkılabın 31. zafer yıl dönümü yürüyüşlerinin sonunda yayınladığı bildirgede var güçleri ile Öz Muhammedi İslam’ı, İslam inkılabının büyük kurucusu İmam Humeyni (ra) ve Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi İmam Ali Hamaney’in düşüncelerini izleyeceklerini ve koruyacaklarını vurguladılar.

İslam Peygamberi Hz. Muhammed (sav) ve o hazretin pak torunları imam Hasan (sa) ve İmam Rıza (sa) rihlet yıl dönümlerinin arefesinde düzenlenen İslam inkılabı zafer yıl dönümü yürüyüşlerinin sonunda İran milleti yayınladığı bildirgede, İmam Humeyni’yi (ra) izleyerek nizamı korumayı en büyük vecibe ve İslamiyet ve cumhuriyetin simgesi ve İslami nizamın sürekli selametinin güvencesi olan velayet-i fakihi desteklemeyi nihai söz ve milletin tüm alanlardaki vahdetinin ekseni olarak gördüklerini belirttiler.

22 Behmen zafer yürüyüşleri bildirgesinde ayrıca İran milletinin ilahi saikleri, vahdet ve gönül birliğini, özgüven ve milli dayanışmayı zaferinin ve onurunun büyük sermayesi olarak algıladığı ve milletin vahdetini zedelemeyi, kim ve hangi söz veya amelle olursa olsun, ecnebilere hizmet ve İmam Humeyni’nin (ra) emellerine, millete ve ülkeye ihanet olarak saydıkları vurgulandı.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2022 (18) içerik yüklenmiştir.