DünyaHaberlerİranİslam İnkılabıOrtadoğu

İslam İnkîlabı’nın etkileri tüm dünyada görünmektedir

Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Kürdistan eyaletinin merkezi Senendeç’teki temas ve incelemeleri kapsamında dün, Kürdistan eyaletindeki bir grub şehid ailesi ve gazi yakınlarıyla bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad bu görüşmede, İran halkının bağımsızlık, izzet ve onuru için iktidarın en uç noktasına doğru hareketini sürdüreceğini söyledi.

İzzet, onur, bağımsızlık değer verip zulme ve baskıya karşı duran, mazlumu savunan kişilerin, Allah ve peygamberin yolundan giden kişiler olduğunu hatırlatan cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Allah ve onun peygamberinin yolunda gidenler mutlaka zafere kavuşacaklardır dedi.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad “İran halkının inanç ve direnişine bütün dünya şahid oldu. Bu inanç ve direnişin neler kazandırdığını bütün dünya gördü. Saldırgan düşmanlar İran halkı karşısında ne kadar zelil bir şekilde karşılaştıkları durumları hep birlikte gördük. İran halkı ise onurlu bir şekilde başı dik durarakak ilerlemektedir diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, Amerika’nın 30 yıldır İslam inkılabı ve İslam cumhuriyetine karşı yürttüğü çabalara rağmen, İslam inkılabı ve İslam nizamına zarar veremediğini, İslam inkılabının bereketinin etkisini bütün dünya’da görüldüğünü söyledi.

Düşmanların oldukça karmaşık ve senaryoları ortaya koymalarına rağmen, İran’ın bölgede ve dünya genelinde önemli bir güç olduğunu hatırlatan cumhurbaşkanı Ahmedinejad “başka kimselerde böyle bir direniş ruhu ve direniş azmi yoktur. İran halkı bu direniş sayesinde güçlü ve etkili bir ülke olmuştur. Bölge ve uluslar arası bir çok olaylar İran hesaba katılmadan çözülemeyeceği görülmektedir. Bunu batılı güçler de dile getiriyor ve İran’ın yardım ve diyaloğuna ihtiyaç var diyorlar” ifadesini kullandı.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 09 Ağustos 2020 (35) içerik yüklenmiştir.