HaberlerİranOrtadoğu

İslam İnkılabı’nın hedefi, İslam’ı ihya etmektir

İran Fars Dili ve Edebiyatı Kurumu Başkanı, İslam İnkılabı hedefinin kelimenin tam anlamıyla İslam’ı İran’da ihya etmek olduğunu belirtti.

İran Fars Dili ve Edebiyatı Kurumu Başkanı “Gulamali Haddad Adil” bugün Tahran’da düzenlenen 1. İran-Arap Dünyası Kültürel Diyalog Forumu Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, bugün İslam İnkılabı’nın bereketi sayesinde, İran’da bütün öğrencilerin Arapça’yı öğrenmeleri gerektiğini ifade etti.

Haddat Adil, modernite diye lanse edilen Batı sömürüsünün İslam dünyasına sızmasının, Müslümanlar’ı birbirinden ayırdığını sözlerine ekledi.

İran Fars Dili ve Edebiyatı Kurumu Başkanı, İran’da İslami tarihinin Arap dünyası ile ilişkilerine işaretle, İslam İnkılabı’nın ilk feryadıyla Arap dünyasının daha fazla işbirliği yapması beklendiğini, ancak geçen 38 senede, bunun beklendiği kadar gerçekleşmediği belirtti.

Haddat Adil, İran-Arap Dünyası Kültürel Diyalog Forumu’nun İslam İnkılabı’nın sarih ve açık mesajının yayınlanması ve İslam düşmanlarının komplolarının farkına varması için bir fırsat olduğunu ifade etti.

Bu konferansa İslam ülkelerinden 85 düşünür katıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Mart 2024 (27) içerik yüklenmiştir.