FilistinHaberlerİranOrtadoğu

İslam İşbirliği Teşkilatı Meclisleri Birliği siyonist İsrail parlamentosunun kararını kınadı

İslam İşbirliği Teşkilatı Meclisleri Birliği başkanı Ali Laricani, siyonist İsrail parlamentosunun ‘Yahudi Ulus Devlet’ tasarını kabul etmesini kınadı.

Irkçı İsrail Meclisi’nin, çokça tartışılan ‘Yahudi ulus devlet’ yasasını kabul etmesine Filistin ve dünyada, tepkiler sürerken, ırkçı İsrail’in çıkardığı kanunla Filistinlilerin varlığını inkar ettiği ve Filistin davasını hedef aldığı bildiriliyor.

Ali Laricani, dün yayınladığı bildiride, sözkonusu tasarının onaylanmasının terör rejimi İsrail’in ırkçı mahiyetinin onayı manasına geldiği ve diğer taraftan ırkçı İsrail rejimi elebaşları ve siyonistlerin Filistin meselesindeki tutumları ve niyetlerini açıkça ortaya koyduğunu bildirdi.

Laricani, Filistinli mültecilerin topraklarına dönüş haklarının BM’nin 194 sayılı bildirisiyle belirlendiğini ve Filistinlilerin geleceğine ancak kendilerinin karar verebileceğinin bildirildiğini belirterek, bu gerçeğin inkar edilemeyecek bir gerçek olduğu, terör rejiminin aldığı kararla bu gerçeği örtbas edemeyeceğine dikkat çekti.

İslam İşbirliği Teşkilatı Meclisleri Birliği başkanı Ali Laricani, dünya kamuoyu, bölge ve uluslararası kuruluşlardan terör rejimi İsrail parlamentosunun sözkonusu tasarıyı onaylamasına tepki göstermelerini isterken İslam İşbirliği Teşkilatı’nın da olağanüstü oturum düzenlemesini istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.