HaberlerDünyaFilistinİşgalci İsrail RejimiOrtadoğu

İslam İşbirliği Teşkilatı Siyonist rejimin cinayetlerini kınadı

İslam İşbirliği Teşkilatı Sekreterliği, Ramallah’ın kuzeybatısında Siyonist rejim askerleri tarafından 3 Filistinlinin şehit edilmesini kınadı.

İslam İşbirliği Teşkilatı Sekreterliği, Siyonist rejimin Filistin topraklarında devam eden saldırıları ve cinayetlerini kınadığı açıklamasında,  Filistinlilere karşı işlenen suçlardan tamamen Siyonist rejim yetkililerini sorumlu tuttu ve ”Terörist İsrail rejiminin Filistin halkına yönelik amansız baskı ve terör politikasını kınıyoruz.” cümlesine yer verdi. 

İslam İşbirliği Teşkilatı, uluslararası toplumdan Siyonist rejimin saldırılarını durdurmak ve Filistinlilere karşı işlenen suçların faillerini yargılamak için derhal müdahale etmesini  istedi.

Bu arada  Filistin Sağlık Bakanlığı bu yılın başından bu yana 205 Filistinlinin şehit olduğunu duyurdu. Sağlık bakanlığı, Batı Şeria’da 153, Gazze Şeridi’nde 52 Filistinlinin şehit edildiğini bildirdi. 

Filistin İslami Cihad hareketinin sözcüsü Tarık İzzeddin de, Siyonist işgal rejimin cinayetlerini  kınadı ve Siyonistlerin er ya da geç eylemlerinin bedelini ödeyeceklerini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.