FilistinHaberlerOrtadoğu

İslam ülkeleri işgal rejimini boykot etmelidir

Filistin Meclisi, işgal devleti parlamentosu Knesset’in Büyük Felaket (Nekbe)’yi anmayı suç saymasını kınayarak, Filistin halkından hak ve hukukunu gasp etmeyi planlayan işgal rejimine karşı birlikte ve omuz omuza durmalarını istedi.

Knesset’in aldığı karar üzerine bugün (25 Şubat Perşembe) yazılı bir açıklama yapan Meclis Başkan Yardımcısı Dr. Ahmed Bahr şöyle dedi: “Filistin halkı işgal hükümetinin Hz. İbrahim Camisi ile Bilal bn. Ebi Rebah Camisini ulusal tarihi eserler listesine almasını daha hazmetmemişken ve bunu daha kabul etmemişken bu kez Knesset’in Nekbe’nin anılmasını yasaklayan ve bunu yapanları ağır bir şekilde cezalandırmayı ön gören bir kararı onaylamasıyla karşı karşıya kaldı.”

Siyonist parlamentonun aldığı bu kararın ırkçı bir temele dayandığını söyleyen Bahr, işgal yönetiminin bu kararla Filistin halkının hak ve hukukunu gasp etmek istediğini ifade etti.

İslam ülkeleri ile Batılı ülkelerin parlamentolarına çağrıda bulunan Bahr, Siyonist işgal parlamentosunun uluslararası her türlü hukuku çiğneyerek aldığı bu ırkçı kararı kınamalarını, işgal hükümetiyle parlamentosunu boykot etmelerini, onları siyasi ve diplomatik olarak dışlamalarını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.