HaberlerİranOrtadoğu

İslam ülkeleri meclisler birliğindeki kadın milletvekillerin rolünün önemi

İslam İşbirliği Teşkilatı meclisler birliğinin kadın milletvekillerinin 7. oturumu başkanı Pervane Silahşori, bu oturumun, İslam dünyasında kadın ve çocuk haklarının ihlaline karşı önemli rolü olan bir oturum olduğunu söyledi.

Pervane Silahşori, dün Tahran’da düzenlenen oturumda yaptığı açıklamada, başta Ortadoğu bölgesi olmak üzere dünyanın dört bir yerinde yaşanan çatışmalar, savaşlar ve buhranlarda kadın ve çocukların en fazla zarar gören kesim olduğunu belirterek, ”böyle bir zamanda Tahran’da böyle bir oturumun düzenlenmesi son derece önemlidir’ dedi.

Silahşori, dünyanın bazı zorba güçlerinin tek yanlı yaptırımlarının da kadın ve çocuklardın daha fazla olumsuz etkilenmelerine neden olduğunu hatırlatarak, ”böyle bir zaman diliminde Tahran’da yapılan bu oturum, kadın ve çocuk haklarının çiğnenmesini önleme konusunda umarım etkili olur’ dedi.

Silahşori, İran’ın kadınların keramet ve kişiliğinin korunmasına büyük önem verdiğini belirterek, ”İran İslami Şura Meclisi, İran’da ailenin önemi ekseninde, kadın ve ailenin kalıcı bir şekilde güçlendirilmesi yönünde kararlar almıştır’ dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.