HaberlerİranOrtadoğu

İslam Ülkeleri Parlamentoları Başkanları Zirvesi Ocak Ayında Tahran’da

İslami Şura Meclis Başkanı Uluslararası İşler Özel Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, İslam Ülkeleri Meclis Başkanları Zirve Oturumunun 13 ila 17 Ocak tarihlerinde Tahran’da düzenleneceğini bildirdi.

İRNA’nın verdiği habere göre bugün Tahran’da düzenlenen İslam Ülkeleri Meclisler Birliği Filistin komitesi olağanüstü oturumu kulisinde konuşan İslami Şura Meclis Başkanı Uluslararası İşler Özel Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, şimdiki oturumun İslam ülkeleri Parlamentosu Başkanları zirvesi için bir ön hazırlık çalışması olduğunu bildirdi.

İslam Ülkeleri Meclisler Birliği Filistin komitesinin gelecek zirve oturumuna aktif bir şekilde katılacağını belirten Emir Abdullahiyan, bugünkü oturumda Kudüs’ün, Filistin’in başkenti olarak tanıtıldığını ve Filistin’in tamamen kurtarılmasına kadar mücadelenin devam etmesi ve Filistinli tüm grupların birlik ve dayanışma içinde olmaları zaruretinin vurgulandığını bildirdi.

İslam Ülkeleri Meclisler Birliği Filistin komitesi olağanüstü oturumu 11 İslam ülkesinin katılımıyla bugün Tahran’da çalışmasına başladı.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.