FilistinHaberlerOrtadoğu

İslam ülkeleri siyonist cinayetlere sessiz kalmamalı

İşgal altındaki topraklarda faaliyet yürüten Filistin İslami Hareket Başkanı Şeyh Raid Salah, korsan İsrail’in 2010 yılını Kudüs ve Mescid-i Aksa için kader yılı olarak bildiğini, bu yüzden Arap ve İslam ülkelerinin bu kutsal mekanları desteklemekte aktif davranmaları gerektiğini vurguladı.

El-Cezire TV kanalına konuşan İşgal altındaki topraklarda faaliyet yürüten Filistin İslami Hareket Başkanı Şeyh Raid Salah, korsan İsrail’in son saldırılarına temas ederek Arap ve İslam ülkelerinin Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı destekleme bağlamında ciddi tavır sergilemelerini istedi.

Kudüs’ü işgal eden korsan İsrail’in “Büyük Kudüs” projesi adı altında Kudüs’ü yahudileştirme sürecini dayatmaya çalıştığını, ancak İslami devletlerin ortak bir bildiri yayınlayarak Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın Arap ve İslami kimliğine vurgu yapması gerektiğini kaydetti.

Şeyh Raid, korsan İsrail’in Kudüs ve Mescid-i Aksa’ya sürekli saldırı ve işgal girişimlerinin Arap ve İslam ümmetine açıkça savaş ilanı olduğunu ve bu yüzden Arap ve İslam ümmetinin de bu kutsal mekanları savunmaları en doğal hakları olduğunu vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.