AfrikaHaberler

İslam ülkeleri ulaştırma bakanları Sudan’da toplandı

Sudan devlet başkanı Ömer el Beşir, İslam ülkeleri ulaştırma bakanları toplantısının açılışında yaptığı konuşmasında İslam ülkeleri arasında işbirliğinin güçlendirilmesini istedi.

Sudan devlet başkanı Ömer el Beşir konuşmasında İslam ülkeleri arasında yakın işbirliğinin sağlanması ve başta ekonomik kriz olmak üzere dünya sorunlarının çözüme katkı sağlanmasını istedi.

İKÖ genel sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu da bu açılışta yaptığı konuşmasında İslam ülkelerinin sorunlarının çözümü konusunda İKÖ olarak gerekli her türlü yardımı yapmaktan geri durmayacaklarını söyledi.

İslam ülkeleri ulaştırma bakanları toplantısı önceki gün çalışmasına başladı. Katılımcı delegeler, Sudan’dan Senegal’ın başkenti Dakka’ya kadar uzanacak bir demir yolu projesini de görüşecek. Söz konusu proje Sudan’dan başlayacak, Çad, Mali, Nijer, Senegal, Burkinafaso, Libya, Kameron, Gine’yi içine alacak şekilde geniş bir ağ oluşturacak ve projeyle bölgeye barış ve istikrar sağlanmasının yanı sıra, ekonomik canlılık kazandırılması hedefleniyor.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.