Haberlerİmam Ali HamaneyİranÖrnek ŞahsiyetlerOrtadoğu

İslam ülkelerindeki kanlı olaylar ecnebi işbirlikçilerinin işidir

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei Irak, Pakistan ve diğer bazı İslam ülkelerinde yaşanan kanlı olayların Şii Sünni ihtilafı çıkarma doğrultusunda ecnebi işbirlikçilerinin işi olduğunu vurguladı.

Bu yılın Hac işlerini organize eden İranlı yetkilileri kabul eden İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei, mevcut hassas şartlarda İslami vahdetin korunmasına vurgu yaparak Hac merasiminin İslam ümmetinin her türlü tefrikacı ve İslami vahdete karşı hareketin karşısında sergilenen azim ve iradenin simgesi olması gerektiğini kaydetti.

Hac merasiminin çok değerli ve büyük bir fırsat olduğunu kaydeden Ayetullah Hamanei, bu değerli fırsatı imanları güçlendirmek ve Allah’ın huzurunda huşu içinde eğilmek için kullanmak gerektiğini vurguladı.

İran İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamenei, Yüce Allah’ın Kur’an hükmüyle bütün müslümanları kardeş ilan ettiğini, sünniyle şiinin aslında öz kardeşten daha yakın kardeşler olduklarının bilincine varmaları gerektiğinin altını çizerek, “İslam düşmanları bu gerçeği çok iyi biliyor, ama maalesef Müslümanlar bunu hala bilmiyor, ya da ecnebileri dost tuttukları için, onların dolaylı telkinlerine kanarak ,birbirlerinden uzak durma hatasına düşüyorlar” dedi.

İçinde bulunduğumuz hassas şartlarda İslami vahdetin korunması gerektiğine vurgu yapan Ayetullah Hamanei, Irak, Pakistan ve diğer bazı İslam ülkelerinde yaşanan kanlı olayların gerçekte Şii- Sünni ihtilafı çıkarmak amacı ile ecnebi işbirlikçileri tarafından gerçekleştiğini, bu yüzden İslam ümmetinin çok uyanık olması gerektiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2021 (27) içerik yüklenmiştir.