Haberlerİranİslami VahdetOrtadoğu

İslam ülkelerinin vahdeti çok önemlidir

İslami İran kültür ve ilişkiler kurumu başkanı İslam ülkelerinin vahdet oluşturması gerektiği üzerinde durdu.

İran İslami kültür ve ilişkiler kurumu başkanı ve cumhurbaşkanı danışmanı doktor Mehdi Mustefevi Sana’da Yemen dış işleri bakanı Ebubekir El-Kurbiyle görüşmesinde Müslümanlar arasında her türlü tefrikanın İslam düşmanlarının suiistifade etmesine neden olacağını belirterek İran’ın bunu engellemek için Yemen dahil Müslüman ülkeler arasında vahdetin artmasına yardımcı olmaya hazır olduğunu söyledi.

Mustafevi İslam ülkelerinin vahdet oluşturmak ve çeşitli alanlarda yatırım yapmak suretiyle İslam düşmanlarının tahripkâr girişimlerine engel olmaları gerektiğini söyledi.

El-Kurbi Tahran-Sana siyasi, kültürel, ekonomik münasebetlerine değinerek İran ile Yemen yetkililerinin sürekli kültürel hususlar dahil çeşitli alanlarda ikili ilişkilerin gelişmesi gerektiğinin altını çizdiklerini söyledi.

Yemen dış işleri bakanı ise bölgedeki gelişmelerle ilgili bölge güvenlik ve istikrarının bölgesel işbirliğinin artması ve yabancıların müdahale etmemesiyle mümkün olacağını belirtti.

İran İslami kültür ve ilişkiler kurumu başkanı geçtiğimiz Çarşamba günü bir kültür heyeti başkanlığında Yemen’in başkenti San’a’ya gitti.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 05 Nisan 2020 (41) içerik yüklenmiştir.