FilistinHaberlerİranOrtadoğu

İslam ümmeti, İran’ı örnek almalıdır

Filistinli liderler, İran Milli Nükleer Enerji Gününün yıl dönümü münasebetiyle tebriklerini ifade ederlerken ülkemizin kaydettiği gurur uyandırıcı ilerlemeler dolaysiyle İslam ümmetini İran’ı kendilerine örnek edinmeye çağırdılar.

İran’ın barışçı nükleer enerji alanındaki başarı ve ilerlemelerini takip eden bütün ülkeler ve özellikle de, Filistinliler, İran’da yeni nesil santrifüjlerin üretildiği haberini büyük bir sevinçle karşıladılar.

Bu arada Filistinli liderler İran’ın bu alanda kaydettiği büyük başarılarından dolayı tebriklerini ifade ederlerken “İran’ın bu kazanımları sadece bu ülkenin değildir. Bütün İslam ümmeti bu kazanımları büyük bir gurur ve iftiharla karşılıyor” şeklinde mesajlar yayınladılar.

Filistin’deki İslami Cihad Hareketi Sözcüsü Şeyh Velid Heles, konuyla ilgili verdiği demecinde “İran İslam Cumhuriyetinin bilim ve teknoloji alanında kaydettiği başarıları, düşmanlarımızın savurdukları tehditlere karşı İslam ümmetinin doğal hakkı niteliğindedir” dedi.

Halkçı Direniş Komiteleri resmi Sözcüsü Ebu-Mücahid de bu hususta “İran İslam Cumhuriyetinin nükleer teknoloji alanındaki başarı ve kazanımları, İslam ümmetinin gururudur. Bu gelişmeler, İslam dünyasının sahip olduğu konumun düşmanlar karşısında yükselmesine sebep olacaktır” diye vurguladı.

Ebu-Mücahid daha sonra İslam ülkelerini İran’ı kendilerine örnek edinmeye çağırırken “İslam ülkelerinin düşmanlar karşısında İran gibi davranmaları veya en azından İran’ı desteklemelerini istiyoruz” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2022 (29) içerik yüklenmiştir.