FilistinHaberlerOrtadoğu

İslam Ümmeti, Mescid-i Aksa için ayağa kalksın

Uluslararası Kudüs müessesesi başkanı Ebu Halibe, tüm Arap ve İslam ümmetinden Mescid-i Aksa’yı korsan İsrail’in saldırı ve cinayetlerine karşı korumak için ayaklanmaya çağırdı.

İslam dünyasını, korsan İsrail’de siyonist yerleşim merkezlerinde yaşayan siyonistlerin Mescid-i Aksa’ya saldırılarını önlemek ve bu kutsal mekanı savunmak için acil harekete geçmeye davet eden Uluslararası Kudüs müessesesi başkanı Ebu Halibe yayınladığı bildiride, bu saldırıların Arap ve İslam ülkelerinin acziyetinin doruğunu yansıttığını belirtti.

Ebu Halibe bu acziyetin kendini, korsan İsrail’in Kudüs’ü ve diğer İslami kutsal mekanları yahudileştirme çabalarına karşı suskunlukla gösterdiğini, bu durumun da yerleşim merkezlerinde yaşayan siyonistleri başta Mescid-i Aksa olmak üzere İslami mukaddesata saldırı konusunda daha da küstahlaştırdığını vurguladı.

Ebu halibe tüm Arap ve İslam ümmetini sergileyecekleri dayanışma çerçevesinde korsan İsrail’in saldırılarını kınama doğrultusunda protesto gösterileri düzenlemeye davet etti.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.