FilistinHaberlerOrtadoğu

İslam Ümmeti, Mescid-i Aksa için harekete geçmeli

Filistin Meclisi Arap ve İslam ülkelerinden Mescidi Aksa ve diğer mukaddes mekânlar için söz ve kınama aşamasından çıkıp eylem aşamasına geçmelerini, işgale karşı direnen Filistin halkını maddi ve manevi olarak desteklemelerini, Ramallah yönetiminden de düşmana haddini bildirebilecek güç ve iradeye sahip Filistin direnişinin önündeki engelleri kaldırmasını ve zindanlarda tuttuğu direniş mücahitlerini serbest bırakmasını istedi.

Filistin Meclisi, Siyonist işgal yönetiminin mukaddes mekânlara karşı başlattığı tecavüzleri görüşmek üzere dün (03 Mart Çarşamba) Gazze’de yaptığı özel oturumda, Arap ve İslam ülkelerinden resmi ve sivil düzlemlerde bu barbarlığa karşı durmalarını, aksi halde işgal yönetiminin bu şekilde aşamalı olarak işgal altındaki bütün mukaddes mekânları gasp edeceğini ifade etti.

Meclisin özel oturumunda konuşan Meclis Başkan Yardımcısı Dr. Ahmed Bahr, Ramallah yönetiminin Siyonistlerin mukaddes mekânlara karşı saldırılarını yoğunlaştırdığı bir sırada düşmanla görüşmelerden bahsetmesini kınadıklarını belirterek, bu tür girişimlerin düşmanı mukaddes mekânlara daha fazla saldırmasına zemin hazırladığını ifade etti.

Meclis’deki Kudüs Komisyonu raportörü Talib Ebu Halebiyye ise yaptığı konuşmada, Arap Birliği ile İslam Konferansı Örgütü’nden Kudüs’te yaşanan gelişmelere denk bir tavır ortaya koymalarını, işgalcileri engelleyecek pratik adımlar atmalarını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.