HaberlerİranOrtadoğu

İslam ümmetinin hamisi İran’dır

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS’ın siyasi birim başkanı Halid Meşal, Filistin halkının siyonistler karşısında yıkılmayacağını söyledi.

“Filistin’in geleceği için İslami ve ulusal dayanışma” konferansına katılan Meşal, yaptığı konuşmada, İşgalci rejimin geleceğinin olmadığını söyleyerek, onların da geleceğini kendilerinin tayin edeceklerini belirtti.

Meşal , terör rejiminin Müslümanlara ve Filistinlilere ait eserleri kendi tarihi eserler listesine almasını da tarih hırsızlığı olarak niteledi.

Meşal, mümin ve mücadeleci Filistin halkının asla terör rejimi karşısında pes etmeyeceğini belirterek, Filistin halkının gasbedilmiş haklarını alıncaya kadar mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

Meşal, İran’ı güçlü ve büyük bir devlet olarak nitelerken, bütün Müslümanların bir ümmet olduğunu kaydederek Arap ülkelerinin de İslam ümmetinin bir parçası olduğunu ve bundan dolayı aralarındaki her türlü ihtilafı bir kenara koyarak Müslümanların en büyük hamisi unvanıyla İran’la ilişkilerini geliştirmeleri gerektiğinin altını çizdi.

HAMAS’ın söz konusu yetkilisi, İslam ülkeleri ve Arapların düşmanlarının ancak siyonist İsrail olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2022 (18) içerik yüklenmiştir.