AvrupaHaberler

İslam ümmetinin sesi BMGK’nde duyurulmalıdır

İran dış işleri bakanlığının Avrupa işleri yardımcısı dünyadaki yönetim düzenin ıslah edilmesiyle BM güvenlik konseyinde İslam dünyası sesinin duyulması gerektiğini söyledi.

Ali Aheni Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’deki İslami merkezde Zagrub müftüsü Şefko Ömer Başih ile görüşmesinde İslam ümmetinin dünyada değerli itibar, konum ve imkanlara sahip olduğu ancak İslam hükümetleri arasında vahdet bulunmamasının İslam’ın dünyada gereken konumu elde etmemesine neden olduğunu söyledi.

Hırvatistan yeni cumhurbaşkanının yemin törenine katılmak üzere Zagreb’e giden Aheni,İslam ülkelerinin ortak çabalarla dünya yönetimi değiştirmek ve güvenlik konseyinde İslam dünyası için sabit oy oluşturarak İslam dünyasının sesinin BM de yankılamalarını gerektiğini söyledi.

Aheni ayrıca batıda İslam korkusu komplosu ve bazı medya gruplarıyla siyasi akımların bunu körüklemesine değinerek İslam’ın Rafet samimiyet din olduğu halde bazı batılı akımların İslam’ı terör ve şiddet dini olarak tanıttığını ve İslam merkezlerinin bu tür hedefli planlara karşı çıkma sorumluluğuna sahip olduklarını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.