FilistinHaberlerOrtadoğu

İslamî Cihad: “Batı Yaka’daki Siyasi Tutuklamalar İşgalciye Hizmet Ediyor”

Filistin’de faaliyet gösteren İslamî Cihad Hareketi, Filistin Yönetimi’ne bağlı güçlerin direniş güçlerini takip edip tutuklamaya devam ettiğini belirterek, bu uygulamanın hizmet ettiği bir taraf varsa onun da işgal rejimi olduğunu ifade etti.

Batı Yaka’da sürdürülen tutuklamaların ciddi bir uzlaşının sağlanmasını aksattığını, Filistin bütünlüğünü zedelediğini, işgale karşı Filistin iç cephesini sarstığını belirten İslami Cihad, Batı Yaka’daki Filistin Yönetimi’nden işgale karşı direnişi serbest bırakmasını istedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan hareketin önde gelen liderlerinden Ahmed El-Mudellel, Batı Yaka’da sürdürülen tutuklamaların Filistin davasına asla hizmet etmediğini, hizmet ettiği bir taraf varsa onun da işgal rejimi olduğunu söyledi.

Mudellel yaptığı açıklamanın devamında, herkesin işgale karşı ve Mescidi Aksa’yı korumak için Filistin halkını direnişe ve başkaldırmaya davet ettiği bir sırada Abbas yönetimine bağlı güçlerin direniş güçlerini takip etmesini, tutuklamasını ve zindana atmasını garipsediklerini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Nisan 2024 (44) içerik yüklenmiştir.