FilistinHaberlerOrtadoğu

İslami Cihad direniş tercihini sürdürüyor

İslami Cihad Hareketi’nin önde gelen liderlerinden Dr. Muhammed el-Hindi, Cihad hareketinin Filistin halkına karşı tecavüzlerine devam eden işgal güçlerine karşı direniş tercihine hala inandığını ve bu tercihini sürdürdüğünü belirterek, cihad ve direnişin sabır ve fedakârlık isteyen çok meşakkatli, yorucu ve uzun soluklu bir yol olduğunu ifade etti.

Dr. Hindi bu açıklamalarını İslami Cihad hareketinin dün akşam (07 Eylül Pazartesi) Gazze’deki Mescidu’r-Ribat Camii’nde düzenlediği etkinlikte yaptı. İslami Cihad hareketinin Gazze’deki fakir ve muhtaç ailelere nakdi yardımlar dağıttığı geceye Dr. Muhammed el-Hindi’nin yanı sıra yine İslami Cihad liderlerinden Şeyh Halid el-Bateş ile hareketin diğer bazı liderleri ve muhtaç ailelerden kalabalık bir grup katıldı.

İslami Cihad hareketinin savaş, siyaset ve direniş alanında olduğu kadar sosyal alanda da önemli görevler ifa ettiğini belirten Dr. Hindi “İslami Cihad, özünde direniş ve cihad hareketi olmasına rağmen, zorluklara karşı her türlü sabrı gösteren Filistin halkının ekonomik sorunlarını giderme ve özellikle fakir ailelerin ihtiyaçlarını karşılama noktasında da önemli sorumluluklar üstlenmektedir” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.