FilistinHaberlerOrtadoğu

İslami Cihad eylemi kutladı

İslamî Cihad Hareketi direniş mücahitlerinin bugün Batı Yaka’nın Tulkerem yakınlarında bir Siyonist gaspçıyı öldürmelerini tebrik ettiğini belirtti.

Konuya ilişkin bugün (25 Aralık Cuma) bir açıklama yapan İslamî Cihad Hareketi şunları ifade etti: “Bu operasyonu yapan direniş mücahitlerini kutluyoruz. Siyonist işgal güçlerinin işlediği cinayetlere misillemede bulunmak Filistin halkının en doğal hakkıdır.”

Açıklamada ayrıca, direniş güçlerinden Siyonistlerin gaspçı Yahudiler için yerleşim birimleri inşa etmelerine, Kudüs’ü Yahudileştirmelerine ve Filistin halkına karşı saldırılarına karşı kahraman eylemlerini sürdürmelerini istedi.

Abbas güçlerinin bu eylemi gerçekleştirenleri yakalamak için yaptığı operasyonları kınadığını belirten Cihad Hareketi, onlardan düşmanla sürdürdükleri işbirliğini bırakıp Filistin halkının çıkarı için çalışmalarını istedi.

Siyonist kaynaklar bugün yaptıkları açıklamalarda, Batı Yaka’nın kuzeyinde bulunan Şavey Şamron yerleşkesinin yakınlarında aracıyla hareket halinde olan bir Siyonist’in Filistinli direnişçiler tarafından açılan ateş sonucu hayatını kaybettiğini duyurmuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.