HaberlerDünyaFilistinOrtadoğu

İslami Cihad Genel Sekreteri: 6 Filistinli esir özgürlüğün simgesidir

Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri, Siyonist rejim tarafından yeniden tutuklanan 6 Filistinli esire gönderdiği mesajda, “Siz özgürlüğün ve Filistin’in sembolüsünüz” dedi.

İRNA’ya göre, Ziyad en’Nehale,  dünkü mesajında, “Özgürlük yine sizi bekliyor olacak ve arkanızda Cenin’den Gazze’ye halk ve direniş var.” dedi.

İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri 6 Filistinli esire hitaben, “Sizler, yalnızca Filistin halkını değil, İslam ümmetini de birleştirdiniz.” dedi.

Haber kaynakları  dün gece,  iki Filistinli esirin daha dün tutuklanmasıyla terör rejimi İsrail zindanından kaçan 6 Filistinlinin hepsinin yeniden tutuklanmış olduğunu  bildirirken alınan haberlere göre, bu gelişmenin ardından Kuzey Batı Şeria’da huzursuzluklar devam ediyor.

Filistin Haber Ajansı’na göre, kuzeybatıdaki Cenin eyaletindeki Yabd sitesinde Filistinli gençler Siyonist askerlerle çatıştı.

Habere göre,  Siyonist İsrail güçleri, gerçek mermi, ses bombası ve göz yaşartıcı gaz kullanarak Filistinli gençleri dağıtmaya çalıştı.

Çatışmalarda, iki Filistinli gencin tutuklandığı ve çok sayıda kişinin de yaralandığı belirtiliyor.

İşgal güçlerinin dün sabah erken saatlerde yoldaşı esir Munadıl Nefiat ile birlikte gözaltına aldığı esir Eyhem Kememci’nin babası oğlunun gözaltına alınmadan önceki son anlarını anlattı. 

Kememci, oğlunun gözaltına alınmasının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Eyhem’in kendisine telefon ettiğini ve Cenin’in Doğu Mahallesi’nde bir evde işgal güçleri tarafından kuşatıldığını, bölgeye çok sayıda asker sevk eden işgal güçlerinin binada bulunanlara zarar vermesinden korktuğu için teslim olacağını söylediğini bildirdi. 

Eyhem’in tünel yoluyla cezaevinden kaçmayı başardıktan sonra 14 gün boyunca dışarıda özgür kaldığını belirten Kememci, oğlunun üzerine düşeni yaptığını ve Cenin’e kadar gelmeyi başardığını söyledi. /

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ekim 2022 (25) içerik yüklenmiştir.