FilistinHaberlerOrtadoğu

İslâmî Cihad Hareketi Esirleri siyonist rejime bir hafta süre verdi

İslâmî Cihad Hareketi’ne mensup esirlerin işgal zindanlarındaki yapılanmasının liderliği açlık grevine devam eden Hıdır Adnan’ın meselesini kesin bir şekilde sonuçlandırması için dün (24 Haziran Çarşamba) yaptığı açıklamada işgal devletinin iç soruşturma teşkilatı Shin Bet (Şabak)’a bir hafta süre tanıdığını bildirdi. Hıdır Adnan, işgal rejiminin idarî hapis uygulamasını protesto amacıyla 52 günden beri açlık grevini sürdürüyor.

İslamî Cihad Hareketi mensubu esirlerin koordinasyon heyetinin konuyla ilgili açıklamasında; “işgal rejiminin iç istihbarat teşkilatı, Hıdır Adnan’ın hayatıyla oynamakta ve onu şehit olmaya götürecek sonuçlara itmektedir” denilerek işgal rejiminin tüm zindanlarında tutulan İslâmî Cihad Hareketi’ne mensup esirlere kardeşlerinin bu mücadelelerine mübarek Ramazan ayında güçlü bir şekilde destek vermeye hazır olmaları çağrısı yapıldı.

Heyetin açıklamasında; “Muhterem Hıdır Adnan’ın direnişinin kırılmasına veya diğer esirlerin onun direnişine desteğinin sonuçsuz kalmasına izin vermeyiz. Çünkü bu, esirler hareketinin tümüyle kırılması anlamına gelecektir” denildi.

Filistin İslâmî Cihad Hareketi’nin ileri gelenlerinden olan Hıdır Adnan, işgal rejiminin hakkındaki idari hapis uygulamasını iki kez uzatması sebebiyle 52 günden beri açlık grevini sürdürüyor.

Siyonist işgal rejimi Filistinlilere özel idari hapis uygulamasına dayanarak haklarında herhangi bir suçlamada bulunmaksızın ve dava dosyası açmaksızın sadece savcı kararıyla bir kişiyi altı ay hapse atabiliyor ve bu cezayı yine altı aylık sürelerle on kez uzatabiliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Ağustos 2021 (18) içerik yüklenmiştir.