FilistinHaberlerLübnanOrtadoğu

İslami Cihad Hareketin’den Arabsat’a protesto

İslami Cihad Hareketin, Arabsat uydusu yetkililerinin Lübnan el-Menar televizyonunun uydu yayınlarından çıkarmasını kınadılar.

Filistin Sema haber ajansının bildirdiğine göre Filistin İslami Cihad Hareketi dün Cumartesi günü bir bildiri yayınlayarak ARABSAT uydusu yetkililerinin Lübnan el-Menar televizyon yayınını bu uydudan çıkarmalarını kınayarak, Arabsat uydusunun, fikir özgürlüğüne karşı girişimlerinin ve özgür haber kanallarının yayınlarının durdurmanın devamında şimdi de direnişe destek veren bir kanalın yayınını durdurduğunu bildirdi.

Filistin İslami Cihad Hareketi, sürekli olarak Filistin halkı ve hareketi yanında yer alan el-Menar televizyonu yayınına son veren Arabsat’ın bu girişimini kabul edilemez niteleyerek bu girişimin Filistin halkının haklarının zayi edilmesi yönünde olup, gerçeklerin ifşa edilmesinin engellenmesi olduğunu bildirdi.

Arabsat uydusu geçtiğimiz Cuma günü oisini Lübnan’dan Ürdün’e aktardıktan sonra el-Menar ve el-Mayadin televizyonlarının bu uydu üzerindeki yayınını sonlandırmıştı.

Merkezi Arabistan’ın başkenti Riyad’da bulunan Arabsat uydusu Arap birliği üyelerine aittir. Bu uydunun %36’lık hissesine sahip olan Arabistan uydu üzerinde kendi siyasetlerini empoze etmektedir.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Aralık 2022 (18) içerik yüklenmiştir.