FilistinHaberlerOrtadoğu

İslami Cihad Hareketinden bir heyet barış görüşmeleri için Kahire’ye gitti

Filistin’de faaliyet gösteren İslamî Cihad Hareketi’nin liderlerinden Ahmed El-Mudellel, hareketten bir heyetin Filistin barışını görüşmek üzere Kahire’ye gittiğini belirtti.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan İslamî Cihad liderlerinden El-Mudellel, barış sürecini görüşmek üzere Kahire’ye giden heyette hareketin siyasi birimi üyesi Dr. Muhammed El-Hindi ve Şeyh Nafız Azzam’ın bulunduğunu belirterek, heyetin Mısırlı yetkililerle Filistin barış sürecini görüşeceğini kaydetti.

İslamî Cihad Hareketi’nden önce, Demokratik Cephe Siyasi Birimi üyesi Salih Zeytan, Talal Ebu Zarife ve Salih Nasır’dan oluşan bir heyet de Kahire’ye gitmiş, heyet Filistin barışıyla ilgili Mısır İstihbaratı’yla bir görüşme yapmıştı.

Fetih ve Hamas hareketleri arasında barış anlaşmasının imzalanmasından sonra Filistin’de ağırlığı olan diğer direniş hareketlerinin de sürece iştirak etmeleri için Kahire’de geniş katılımlı toplantılar yapıldı ve toplantıların ardından söz konusu hareketler sürece katkı sağlayacaklarını belirttiler.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Haziran 2024 (6) içerik yüklenmiştir.