FilistinHaberlerOrtadoğu

İslami Cihad : Her türlü saldırıya hazırlıklıyız

İslamî Cihad Hareketi’nin Siyasi Birim üyesi Şeyh Nafiz Azzam, yaşadığı büyük sıkıntılara rağmen Gazze halkının Siyonistlerin Gazze’ye yönelik başlatacağı yeni bir saldırıya karşı koymaya hazır olduğunu söyledi.

Şeyh Azzam, Siyonist işgal ordusunun Gazze’ye yönelik başlattığı savaşın yıldönümüyle ilgili olarak bugün (23 Aralık Çarşamba) yaptığı açıklamada, Gazze halkının düşmana boyun eğmeyecek ve ona teslim olmayacak kadar kahraman ve yiğit olduğunu ispat ettiğini ifade etti.

İslamî Cihad Hareketi Siyasi Birin üyesi Azzam, işgal ordusunun Gazze’ye yeni bir saldırıda bulunma ihtimalinin zayıf olduğunu belirterek, şu andaki konjonktürün buna müsait olmadığını ancak böyle bir şey olsa dahi Gazze halkının kendisine karşı yapılacak saldırılara hazırlıklı olduğunu söyledi.

İşgal yönetiminin bir önceki savaşta yıpranan imajını düzeltmek için çaba gösterdiğini belirten Azzam, buna rağmen Siyonist işgal devletinin Filistin halkını yok etmeye çalışmaktan geri durmayacağını da akıldan çıkarmamak gerektiğini söyledi.

Gazze halkının barbar ve orantısız savaşta gösterdiği kahramanlık tablolarına da değinen Azzam “Gazze, halkı ve direnişiyle dimdik ayakta olduğunu, işgale karşı direndiğini ispat etti” dedi.

Azzam sözlerini şöyle sürdürdü: “İşgal devleti Filistin halkının iradesini kıracağını ve bu halkın kendisine teslim olacağını düşünerek Gazze’ye karşı savaş başlattı. Fakat bu Allah’ın izniyle olmadı ve olmayacaktır da. Savaşın izleri hâlâ yerinde görülebilir. Halk evsiz barksız kalmış olabilir. Ama tüm bunlara rağmen Gazze halkının iradesi şimdi daha da güçlüdür. Bu halkın cihad ve direniş seçeneğine yapıştığını bundan başka bir seçeneği tanımadığını söyleyebilirim. Burada en az bir kurban vermeyen bir aile bulamazsınız.”

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (9) içerik yüklenmiştir.