FilistinHaberlerOrtadoğu

İslami Cihad, Kudüs patlamasının sorumluluğunu üstlendi

“El-Alem” haber kanalının bildirdiğine göre, İslami Cihad Hareketi’nin askeri kanadı Kudüs Tugayları Sözcüsü, Kudüs’te dün gerçekleştirilen Siyonist karşıtı eylemi bir şahadet operasyonu ve aynı zamanda katil İsrail’in Filistin halkına karşı işlediği cinayetlerine bir cevap olarak tanımladı.

Kudüs kentinde dün merkezi otobüs terminalı yakınında gerçekleştirilen patlama olayında en az 20 İsrailli yaralanırken, 4’nün durumunun ağır olduğu bildirildi.

Kudüs Tugayları bu eylemle ilgili yayınladıkları bildirilerinde, direniş güçlerinin füze birliklerinin dün sabahın erken saatlerinde işgal altındaki Filistin topraklarında yer alan Yahudi “Bair-us Sab” kentine füze saldırısı düzenlediklerini belirtmenin yanında ayrıca “Kudüs Tugayları aynı zamanda bir füzeyle de, Siyonist “Aşdod” kentini hedef altına aldı” diye kaydetti.

Kudüs Tugayları bu bildirisinde ayrıca, bu saldırılarının katil İsrail Ordusunun 4’ü bu grubun üyesi olmak üzere 8 Filistinlinin şahadete ermeleriyle sonuçlanan son Gazze saldırısına bir misilleme olduğunu vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.