FilistinHaberlerOrtadoğu

İslamî Cihad liderlerinden Es-Sadi serbest bırakılabilir

Siyonist işgal yönetiminin 8 yıldır esir tuttuğu Batı Yaka’nın Cenin mülteci kampı sakinlerinden İslamî Cihad Hareketi liderlerinden Şeyh Bessam Es-Sa’di’yi bugün serbest bırakacağı belirtildi.

Şeyh Es-Sadi’nin eşi yaptığı açıklamada, serbest kalacağına dair eline belge verilen eşi Şeyh Es-Sa’di’yi umutla beklediklerini belirterek, daha önce eşinin dokuz kez tam serbest bırakılacağı gün idari cezalı olarak içerde tutulacağı bildirilerek tekrar zindana atıldığını ifade etti.

Şeyh Es-Sa’di beş yıl zindanda kaldıktan sonra tam çıkacağı gün işgal cezaevi idaresi onu içerde tutmak için devreye girip idari olarak zindanda kalmasını sağlamıştı. Bu şekilde idari cezalılığı dokuz kez yenilenerek beş yıla ek olarak üç yıl da idari cezalı (hiçbir şeyle suçlanmaksızın tamamıyla cezaevi idaresinin inisiyatifiyle) olarak içerde kalmak zorunda kaldı.

Şeyh Es-Sa’di İslamî Cihad Hareketinin önde gelen liderlerindendir. İsmi olası bir esir değişimi listesinde de geçiyordu.

Şeyh Es-Sa’di intifada zamanında fazla bedel ödemekle bilinen bir ailedendir. İntifada sürecinde annesi, İbrahim ve Abdülkerim adındaki iki oğlu, Muhammed ve Osman adında iki yeğeni ve kayınbiraderleri şehit olmuştu. İşgal güçleri intifada günlerinde Es-Sa’di’nin evini de yıkmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2023 (20) içerik yüklenmiştir.