Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İslami Cihad: Mescid-i Aksa’ya dokunmak İsrail’e pahalıya mal olur

Filistin’de faaliyet gösteren İslami Cihad Hareketi liderlerinden Hıdır Habib, işgal rejimini Mescid-i Aksa’ya dokunmaması ve avlusundaki ihlallerine son vermesi yönünde uyardı.

Filistin tv Merkezi’nde yer alan habere göre Habib, Mescid-i Aksa’ya dokunmanın işgal rejimine çok pahalıya mal olacağını ifade etti.

İslami Cihad lideri bu açıklamayı hareketin Mescid-i Aksa’ya ve murabıtlarına destek için dün “Mescid-i Aksa akide ve kimliktir” sloganıyla düzenlediği gösteride yaptı.

Mescid-i Aksa’nın kırmızı çizgi olduğunu söyleyen Habib, Mescid-i Aksa’nın avlusundaki ihlallerin büyük bir yangına yol açabileceğine dikkat çekti.

Habib, işgalcilerin Mescid-i Aksa’yı hedef alan saldırılarının amacının Kudüs kentini Yahudileştirmek için emrivaki yapmak olduğunu söyledi.

Kudüslülerin Mescid-i Aksa’yı savunmak için ortaya koyduğu kahramanlığa övgüde bulunan Habib, Filistin halkının tarihi kenti tümüyle ele geçirerek çehresini değiştirmek isteyen işgalcilere karşı büyük bir mücadele verdiğini ifade etti.

İsrail’in bölgeye emperyalistlerin mızrak ucu olması için yerleştirildiğine işaret eden Habib, Kudüs kentinde ve Mescid-i Aksa’da yaşananlardan Arap ve İslam ülkelerinin de sorumlu olduğunu kaydetti.

Habib, uluslararası topluma ve insan hakları örgütlerine seslenerek üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirmelerini ve işgalcilerin Müslümanların kutsal mekanlarını ihlal etmelerine engel olmalarını istedi.

Başa dön tuşu
Kapalı