AfrikaHaberler

İslami Cihad’tan Mısır’a saldırı tepkisi

İslamî Cihad Hareketi, Mısır güvenlik güçlerinin Gazze için yola çıkan Filistin’e Özgürlük Konvoyu’na vahşi bir şekilde saldırmalarını kınadığını belirterek, konvoydakilerle dayanışma içinde olduklarını ifade etti.

Mısır güçlerinin dün gece Gazze konvoyuna saldırması üzerine bugün (06 Ocak Çarşamba) yazılı bir açıklama yapan İslamî Cihad şunları ifade etti: “İslamî Cihad Hareketi olarak kuşatma altında olan Gazze halkının yanında olduğunu ifade etmek için yola çıkan Filistin Konvoyu’nu ta baştan beri takip ediyoruz. Konvoyun azmini ve karşılaştığı zorlukları, engelleri de büyük bir dikkatle izliyoruz. Filistin halkına karşı insani görevlerini yerine getirmek için çok uzak bölgelerden gelen ve bunca sıkıntıya rağmen yoluna devam eden konvoyun gayretlerini takdirle karşılıyoruz.”

Gazze’ye varmak için yola çıkan kafilenin önüne çıkarılan engeller karşısında şaşırdıklarını belirten İslamî Cihad, konvoyun sağ salim bir şekilde Gazze’ye ulaşıp insani misyonunu tamamlaması için Mısır’dan bütün engelleri kaldırmasını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Mayıs 2021 (21) içerik yüklenmiştir.