FilistinHaberlerOrtadoğu

İslami Cihad’tan müzakerelere başlamayın uyarısı

Filistin İslami cihad hareketi, işgal rejimi İsrail ile doğrudan görüşmelere başlamaması konusunda özerk yönetimi uyardı.

Filistin İslami cihad hareketi sözcüsü Davut Şahab yaptığı açıklamada, doğrudan görüşmelerin Filistin halkına hiçbir faydası olmadığı gibi, Filistin halkının zararına olacaktır. Çünkü Siyonistler, bölgeyi Yahudileştirme siyasetleri ve saldırı için bahanelerine devam ediyorlar dedi.

Filistin İslami cihad hareketi sözcüsü açıklamasında, Siyonist işgal güçlerinin, Ürdün nehrinin batı yakası ve Kudüs’te Siyonist yerleşim inşa çalışmalarını bütün hızıyla sürdürdüğünü ve barış görüşmeleri gibi söylemlerle de kamuoyunu yanılttığını belirterek, “Siyonist rejimin, yeni Siyonist inşa çalışmalarını konusundaki açıklamalarının da Filistinlilerle müzakere için kırmız çizgi olduğunun anlaşılması gerekir” diye konuştu.

Özerk yönetim başbakanı Mahmud Abbas, Siyonist rejim ile doğrudan görüşmeler için yeşil ışık yakmıştı.

Diplomatik kaynaklar, Ortadoğu dörtlüsü olarak bilinen BM, AB, ABD ve Rusya’nın, Siyonist rejim ve özerk Filistin yönetiminde, doğrudan görüşmelerin eylülün ikisinde Washington’da başlamasını istediklerini kaydediyorlar.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ağustos 2022 (27) içerik yüklenmiştir.